Bolesť pri prehĺtaní

Prehĺtanie je bežnou súčasťou nášho každodenného života. V skutočnosti prehĺtame približne každých 15 sekúnd.

Bolesť v krku môže byť prvým varovným príznakom prechladnutia alebo chrípky, alebo môžu byť dôsledkom vírusovej alebo bakteriálnej infekcie. Bolesť v krku je akútny zápal dolných membrán slizníc hltanu. Taktiež to môže byť zápal mandlí. Ak spí človek s otvorenými ústami kvôli zapchatému nosu môže to spôsobiť bolesť v krku. Riešením problému môže byť zvlhčovač vzduchu v miestnosti. Ak je vaša bolesť v krku od prechladnutia alebo chrípky, potom existuje celý rad efektívnych spôsobov zmierniť vaše utrpenie.

Kloktanie je efektívny spôsob, ako upokojiť zápal hrdla. Existuje celý rad riešení. Slaná voda patrí medzi najobľúbenejšie z nich. Jednoducho zmiešajte 1 lyžičku soli s pohárom teplej vody. Kloktať celú zmes a opakovať každú hodinu podľa potreby. Táto kombinácia zvýši prekrvenie v oblasti opuchnutej sliznice a rozšíri kapiláry. Taktiež môžete kloktať citrónovú šťavu v teplej vode, alebo pridajte 1 lyžicu whisky alebo vodky do pohára s vodou na znecitlivenie oblasti krku. Vlažný harmančekový čaj taktiež pôsobí upokojujúco na zápal hrdla.

V prípade závažných ťažkostiach pri prehĺtaní, horúčka, zdurenie lymfatických uzlín, mali by ste okamžite navštíviť svojho lekára. Môžete mať bakteriálnu infekciu, čo môže vyžadovať správnu a cielenú antibiotickú liečbu.